PR …aby se vize staly skutečností  ZMĚNU
CZ EN DE
menu
pro-zmenu-abstract

O změně

Změny jsou kořením života

O změně

Vše co je živé, se mění. Změna prostě patří k životu.

Přesto je pro mnohé lidi i firmy velmi obtížné, změny přijímat nebo je dokonce aktivně plánovat a realizovat. Je to přirozené – leží za tím snaha snad všech organismů o stabilitu a úsporu energií.
Vždyť je přece daleko jednodušší a energeticky úspornější jet ve vyjetých kolejích a jednat podle dlouhodobých stereotypů, než prošlapávat nové, vlastní stopy.

Tendence měnit tak naráží na snahu neměnit. To je fakt, se kterým je nutno při každé změně počítat. Někdy je snaha neměnit jen jemná, jindy nás může překvapit i velmi razantním odporem – podle toho, o co se jedná.

Změna navíc velmi často představuje krok do neznáma a tak je potřeba najít odvahu změnu realizovat. Je třeba překonat strachy, které mohou být s krokem do neznáma spojeny, protože jakýkoliv strach a nejistota změny zpomaluje. Brzdí nejen realizaci změny, ale i omezuje uplatnění našich schopností.

Ke skutečné změně může tedy dojít jen tehdy, je-li touha po změně silnější než strachy, které jsou se změnou spojeny a také než přechodný diskomfort, který mohou počáteční fáze změny přinést.

Postupuje-li se v souladu se základními principy přirozené kreativity, citlivě, ale rázně a důsledně, jde vše snáze.

Někdy tak stačí dostat ke změně potřebný impuls. Jindy je nutná podpora při překonání bariér, které změně stojí v cestě. Překoná-li se pak i úvodní přechodné období, než se změna, reps. „to nové“ stabilizuje, je většinou vyhráno – a žádoucí změna se stává skutečností.

Kontakty

Ing. Lenka Palatová

lenka-palatova
Mobil+420 602 610 086
E-maillenka@palatova.cz
Skypepalatova200
AdresaWuchterlova 5
160 00 Praha 6

Fakturační údaje

AdresaIng. Lenka Palatová
Na Kodymce 14
160 00 Praha 6
45782610
DIČCZ6754211321

Napište mi

Souhlasím s Podmínkami zpracování osobních údajů. *