PR …aby se vize staly skutečností  ZMĚNU
CZ EN DE
menu

Soulad racionální a intuitivní stránky nejen v nás

30.01.2021Příbram

Seminář č. 4 z koncepce Zabydlení se ve zdraví

  • Každý z nás má v sobě jak racionální tak i intuitivní „stránku“, vědomou a nevědomou část, které v nás tvoří jednotu. Obě představují dva aspekty, dvě neoddělitelné součásti jednoho celku. Díky jejich neustálému dynamickému souladu, střídání a spolupráci jsme schopni úspěšně fungovat ve vnějším světě.
  • Obě dvě jsou pro nás a pro naši schopnost řešit běžné životní situace obdobně důležité a tak je jejich soulad a spolupráce jedním z předpokladů spokojeného života.
  • Nerovnováhu obou stránek, potlačování či nepřijímání jedné nebo druhé můžeme objevit v pozadí řady problémů – fyzických, psychických…, ale i vztahových, sociálních. Platí přitom, že menší nesrovnalosti a disharmonie jsou „normální“ a přirozené, ale velké až extrémní jsou „nezdravé“ a mohou nás omezovat při řešení problémů, při našem rozhodování i chování.
  • Příčin, které stojí za potlačováním nebo odmítáním jedné či druhé existuje v dnešním civilizovaném světě stále ještě mnoho. Jedná se o různé chybné myšlenkové vzory, předsudky či dogmata, která jsou v nás, v rodinách, ve společnosti hluboce zažitá a která působí, často nevědomě, jako „překážky“ na cestě k naší osobní rovnováze. K tomu se může přidat např. materiální zaměření společnosti, školní výchova zaměřená na informace a logiku na jedné straně nebo idealizace, stavění si vzdušných zámků či neochota přijmout realitu na straně druhé.
  • Obecně platí, že podaří-li se nám odstranit zmíněné „překážky“ v nás samotných, snadněji dosahujeme souladu naší racionální a intuitivní stránky, snadněji se rozhodujeme, lépe řešíme každodenní situace či problémy, efektivněji komunikujeme.
  • Seminář je tedy zaměřen na praktické možnosti, jak racionální a intuitivní stránku vyrovnávat v běžném životě a na odstranění případných bloků. Pomůckou při tom bude:
    • práce s tělem (zejména ve směru vertikálním)
    • konstelační práce (doporučuji podívat se na cz/konstelace/ )

Cena: 750,- Kč

14:00 – 18:00
Místo konání: Milín u Příbrami
Maximální počet účastníků 8.
Pro rezervaci místa je nutná platba předem na č. ú. 457826101/5500.
U platby uvést jméno a datum akce. Děkuji.

Přihlášky mailem na lenka@palatova.cz

Zpět na Akce

Kontakty

Ing. Lenka Palatová

lenka-palatova
Mobil+420 602 610 086
E-maillenka@palatova.cz
Skypepalatova200
AdresaWuchterlova 5
160 00 Praha 6

Fakturační údaje

AdresaIng. Lenka Palatová
Na Kodymce 14
160 00 Praha 6
45782610
DIČCZ6754211321

Napište mi

Souhlasím s Podmínkami zpracování osobních údajů. *